eng pl
Strona Główna » AKTUALNOŚCI » Ogłoszenia

Koło Naukowe Studentów i Studentek Socjologii UJ ma zaszczyt zaprosić Państwa na 6 Kongres Młodej Socjologii, który odbędzie się w dniach 15-16 maja 2015 roku. Jest on cykliczną konferencją naukową przeznaczoną dla studentów i doktorantów, poświęconą tematyce socjologicznej. Przygotowaliśmy 11 paneli tematycznych, skupionych wokół 3 nadrzędnych kategorii: Socjologii Zaangażowanej, Badań Społecznych oraz Antropologii Społecznej. Można się z nimi zapoznać dzięki załączonej ofercie lub na stronie internetowej: www.kongres-mlodej-socjologii.org.pl.

 

 

Czekamy na Państwa abstrakty do 10 kwietnia.

 

 

... czytaj więcej

W zwiazku z Komunikatem nr 8 Rektora UJ z dnia 30 marca 2015 r. w sprawie organizacji pracy w dniu 3 kwietnia 2015 r., informujemy, że w Wielki Piątek Instytut Pedagogiki będzie zamknięty. 

... czytaj więcej

Zgodnie z Komunikatem nr 7 Rektora UJ z dnia 25 marca 2015 r. informujemy, że 2 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

POBIERZ KOMUNIKAT

... czytaj więcej

W dniu 26 marca 2015 roku w Krakowie 

odbędzie się Konferencja na temat:

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE I CO DALEJ?

- MŁODSZY UCZEŃ NA PROGU II ETAPU EDUKACYJNEGO

 

organizowana przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną nr 4 w Krakowie

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa

 

miejsce:

Sala Obrad Urzędu Miasta Krakowa, Pl. Wszystkich Świętych 3-4) w godz. 9.00 - 14.30.

Prosimy o zgłaszanie udziału najpóźniej do 23 marca 2015 r. na adres: wkasporadnia@wp.pl

 

... czytaj więcej

app_50aebdf02652dabfa753a4a476b541b9.jpgSzukamy wolontariuszy i praktykantów!

Jesteśmy organizatorami cyklicznych festiwali - Festiwalu Tańca Współczesnego SPACER, BalletOFFFestival, Konkursu Choreograficznego 3…2…1…TANIEC, letnich obozów tanecznych, warsztatów tańca współczesnego, regularnych zajęć Pracowni METAfizyczna, Małego Teatru Ruchu i wielu innych wydarzeń takich jak happeningi, performance, pokazy spektakli.

Zapraszamy zarówno do krótkoterminowej współpracy przy organizacji  wydarzeń, jak i form stałego wolontariatu w ramach regularnej działalności KCC. Oferujemy również możliwość zrobienia praktyk studenckich oraz stażu.

Wolontariusze KCC opiekują się artystami i warsztatowiczami, poszukują sponsorów, organizują akcje promocyjne, kontaktują się z mediami i partnerami Centrum, zajmują się obsługą biura festiwalowego, uczestniczą w wydarzeniach artystycznych  KCC.

  Szczegóły w czytaj więcej…..

 

... czytaj więcej
    Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić pracowników, oraz studentów Instytutu Pedagogiki na wykład Pani dr Małgorzaty Michel pt. “Boscy wykluczeni. Indyjskie ulice zaklęte przestrzenie”, który odbędzie się 18 marca 2015 r. o godz. 18.30.
Pani Doktor opowie o swoich doświadczeniach wyniesionych z podróży do Indii, przedstawi refleksje, obserwacje, wnioski w odniesieniu do tamtejszej kultury. Podczas wykładu odbędzie się zbiórka datków na przybory szkolne dla dzieci w Indiach, tak że jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa.
... czytaj więcej

nieletni_zabojcy_small_4427b254d516783c59f3749e8f081cf7.pngDnia 20 marca 2015 o godz. 10.30 Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji “Nieletni zabójcy - wyzwania (re)socjalizacyjne i wychowawcze XXI wieku”.


Organizowana przez nas konferencja jest odpowiedzią na brutalną przestępczość nieletnich w Polsce, a szczególnie na niedawne wydarzenie, w którym to nastoletni chłopak z pomocą swojej koleżanki zabił rodziców. Sytuacja ta wstrząsnęła opinią publiczną oraz stała się punktem wyjścia do dyskusji w środowiskach pedagogów resocjalizacyjnych i studentów na temat skuteczności dotychczasowych metod wychowawczych i resocjalizacyjnych, rewizji pojęcia winy i kary, wykazała również pewną bezradność środowiska osób dorosłych. Mamy nadzieję, że dyskusja ta będzie kontynuowana na przygotowanym przez nas spotkaniu naukowym. 

 

... czytaj więcej

W środę (4 marca br.) o godz. 13:00-14:00 w sali konferencyjnej Instytutu Pedagogiki UJ przy ul. Batorego 12 (parter) odbędzie się spotkanie z dr. Marcinem Michalakiem z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie poświęcone prezentacji oferty dydaktycznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

... czytaj więcej
Cykliczny program edukacyjny będący efektem wieloletniej współpracy między Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Sekcją Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Program, stanowiący część autorskiego projektu metodyczno-badawczego “Edukacja muzealna w Krakowie” prowadzonego przez dr Renatę Pater (Instytut Pedagogiki UJ), w Muzeum realizowany jest we współpracy z Anną Grzelak i Jagodą Gumińską (Sekcja Edukacji MNK). Program angażuje studentów trzeciego roku Instytutu Pedagogiki UJ (specjalność: Animacja Społeczno-Kulturowa), odbywających praktyki w ramach zajęć dydaktycznych do modułu “Edukacja muzealna” oraz zaproszonych do projektu nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli z Krakowa i okolic (...) http://mnk.pl/artykul/projekt-dobre-praktyki
... czytaj więcej

1_cd5cb3c12f455795d9561a598ea7d4b3.jpg 17 grudnia 2014 roku to ważna data dla społeczności Instytutu Pedagogiki UJ. Rok temu po długich przygotowaniach ukonstytuowało się Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów PAIDEIA. Po pierwszym roku działalności została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a Instytutem Pedagogiki. Deklarację współpracy podpisali: ze strony IP dyrektor Instytutu dr. hab. Krystyna Ablewicz, prof UJ - ze strony PAIDEI prezes mgr Andrzej Śledź oraz wiceprezes dr Łukasz Hajduk.

... czytaj więcej

17 grudnia (środa) o godzinie 15.00 w IP UJ przy ul. Batorego 12 w Sali Witrażowej odbędzie się walne zebranie członków Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów PAIDEIA. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia oraz osoby, które chciałby do niego wstąpić.

... czytaj więcej

W dniu 24 października 2014r. w Instytucie Pedagogiki UJ  ul. Batorego 12 w Krakowie, Sala Witrażowa odbędzie się

I Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej Myśl o wychowaniu dla Polski niepodległej (1863-1914/18).

 

Zobacz program Seminarium

... czytaj więcej

KPRP_20140630_WG_113_5a7a18cd0a0d8e5a07bcfd03fd8edc25.jpg30 czerwca 2014 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Wzięli w niej udział Szef BBN Stanisław Koziej i Doradcy Prezydenta RP.

Tego dnia nominację z rąk Prezydenta odebrała prof. dr hab. Janina Kostkiewicz.

Pełna lista nominacji dostępna jest na stronie Prezydenta RP.

... czytaj więcej

1_a79c949417497569891a5bee7f12346c.jpg

W poniedziałek, 23 czerwca 2014 w Collegium Maius odbyły się uroczyste promocje habilitacyjne. Wśród uhonorowanych tego dnia osób znalazło się dwóch pracowników naszego Instytutu: dr hab. Anna Sajdak oraz dr hab. Mariusz Sztuka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naukowego, jakim niewątpliwie jest uzyskanie habilitacji. Cieszymy się, że w naszym gronie znajdują się osoby o tak wyjątkowym dorobku.

W trakcie uroczystości mowę z podziękowaniami w imieniu doktorów habilitowanych wygłosiła dr hab. Anna Sajdak. Poniżej załączamy jej treść. Zachęcamy również do obejrzenia foto galerii z wydarzenia.

... czytaj więcej

dlaczego_rosne_male_4b59c58e446d3a416eef6ca1dbe759f7.jpg

Dnia 29 maja w Instytucie Pedagogiki UJ odbędzie się druga edycja projektu “Przedszkolak na Uniwersytecie”.

Naszymi studentami staną się w tym dniu przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Palczy. Dzieci wezmą udział w wykładzie akademickim oraz w ćwiczeniach przedmiotowych, zwiedzą aulę Collegium Novum oraz Ogrody Profesorskie. Otrzymanie indeksów przez małych studentów uczcimy wspólną zabawą i piknikiem w ogrodach Instytutu Pedagogiki.

W ten sposób pragniemy przybliżyć dzieciom ideę Uniwersytetu, zaciekawić ich tym co robimy, by chcieli podejmować trud uczenia się i może kiedyś do nas wrócić. Projekt należy do działań promujących Uniwersytet Jagielloński.

Serdecznie zapraszamy

koordynator projektu: dr Małgorzata Kozak

... czytaj więcej
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Instytutu Pedagogiki UJ „Paideia” pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Pracowników, Studentów, Doktorantów i Absolwentów do włączenia się w organizację Dnia Instytutu Pedagogiki UJ, który odbędzie się 28 czerwca 2014 roku. Chcemy, aby wydarzenie to będące imprezą towarzyszącą Jubileuszowi 650-lecia powstania naszej Alma Mater, stało się okazją do wzmocnienia wspólnoty Instytutu, włączając w to zarówno pracowników, studentów, ale także absolwentów oraz prezentacji i promocji wszelkich form ich twórczości naukowej, artystycznej i społecznej.
... czytaj więcej
kkhp_ico_fca0b7f573adc7d7a852ee5ffd284b14.jpg Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i Wydział Polonistyki UJ mają zaszczyt zaprosić Państwa na debatę nt ewaluacji badań naukowych w humanistyce, która odbędzie się 12 maja, w poniedziałek o 18 30
... czytaj więcej

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza studentów

Instytutu Pedagogiki UJ do udziału w sesji posterowej (plakatowej), która odbędzie się dnia 

28 maja 2014 r. w ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Styl i jakość życia 

współczesnego człowieka 2014 – Bezpieczeństwo”. Pobierz plik PDF

 

... czytaj więcej

Zakład Pedagogiki Kultury i Historii Idei Pedagogicznych w Instytucie Pedagogiki UJ w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oddział w Krakowie przy współpracy z Centrum Badań nad Historią Idei UJ i Międzynarodowym Klubem Historii Idei UJ

zapraszają na prezentację książki

Spiel. Facetten seiner ideengeschichte

Pobierz plakat

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Instytutu Pedagogiki UJ zaprasza serdecznie na I Zjazd Studenckich Kół Naukowych pt: “Tożsamość wykluczonych w płynnej nowoczesności”. Zjazd organizowany jest z okazji Jubileuszu 650-lecia naszej Alma Mater Jagellonica i odbywa się w dniach: 25- 26 kwietnia 2014 roku.

... czytaj więcej

logo_0a337e4407972ffefa1faba6e32b8768.jpgOddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Instytut Pedagogiki UJ w Krakowie zapraszają na otwarte seminarium 9 kwietnia 2014r. o godzinie 17:00

“Szkoła i rodzice w procesie wspierania rozwoju dziecka - model polski i angielski”.

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki serdecznie zaprasza wszystkich pracowników i   doktorantów do wzięcia udziału w 1 Jagiellońskim Forum Oświatowym. Odbędzie się  ono 6 maja (wtorek) bieżącego roku o godz. 11.00 w Sali witrażowej IP. Forum wpisuje się  w cykl imprez organizowanych w UJ z okazji jubileuszu 650-lecia powstania Uczelni. To   pierwsze z cyklu Forum będzie przebiegać pod hasłem Oświata i zaufanie – debata liderów.  W debacie wezmą udział zaproszeni liderzy oświatowi (Wiceprezydent Krakowa T.Matusz,  Kurator Oświaty w Krakowie A.Palczewski, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej   L.Gawryłow, zaproszeni dyrektorzy krakowskich gimnazjów, przedstawiciele Instytutu   Pedagogiki UJ), którzy w formie panelu będą rozważać możliwości odbudowy społecznego   zaufania do oświaty, a także zaufania pomiędzy różnymi podmiotami systemu oświatowego.

Jagiellońskie Forum Oświatowe stanowi projekt o charakterze cyklicznym   powstały przy Instytucie Pedagogiki UJ, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest   dr Krzysztof Polak. Celem Forum jest współpraca Instytutu Pedagogiki ze wszystkimi   podmiotami oświatowej rzeczywistości i udzielanie wzajemnego wsparcia w radzeniu sobie z   wyzwaniami, przed jakimi stoją szkoły, władze oświatowe, środowiska lokalne. Ważnym dla   Instytutu celem jest też współpraca na rzecz konstruowania planów i programów kształcenia   pedagogicznego uwzględniających potrzeby edukacji oraz kierunki zmian społeczno–  kulturowych, a także ułatwienie pracownikom naukowym dostępu do terenu badań, jakimi są  instytucje i placówki oświatowe.

... czytaj więcej

Z przyjemnością informujemy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką psychologii organizacji i zarządzania o możliwości udziału w  Szkole Letniej “Summer.org - Innovative approach to organizational research and development”. Kurs odbędzie się w Zakopanem w lipcu 2014, a za jego ukończenie studenci otrzymają 6 ECTS. Całość realizowana jest przez trzy uczelnie partnerskie: Uniwersytet Jagielloński UJ, Cologne Business School (CBS), oraz Budapest College of Communication, Business and Arts (BKF). Realizacja kursu, pobyt w Zakopanem oraz wyżywienie w trakcie trwania kursu w całości są finansowane ze środków programu Erasmus.

 

Rekrutacja już trwa! Termin nadsyłania zgłoszeń to 17.02.2014, godzina 23:59.

Więcej informacji na www.summer.icbro.org.

... czytaj więcej
Seminarium PMP17/12/2013

W Zakładzie Pedagogiki Szkoły Wyższej IP UJ, w dn. 26 września 2013r., odbyło się zebranie założycielskie inaugurujące prace organizacyjne nad powołaniem Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej.

... czytaj więcej

25 listopada br. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się panel ekspercki w ramach drugiej debaty o prawach dziecka organizowanej w rocznice uchwalenia Konwencji
o prawach dziecka. W debacie wziął udział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W przedpołudniowym spotkaniu do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 34 ss. Nazaretanek
w Krakowie oraz Niepublicznego Przedszkola „Błękitna Laguna” z Trzebini. 

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Opiekunów serdecznie zaprasza wszystkich do aktywnego uczestnictwa w IV edycji akcji “Podaruj Święta”

Akcja polega na zebraniu słodyczy i artykułów świątecznych (np. kartki), stworzeniu paczek świątecznych i przekazaniu ich mieszkańcom

... czytaj więcej

plakat_rpd_3c1a6ece5bef1b7cd611998d099cbae4.png25 listopada o godzinie 14.00 odbędzie się druga Debata o prawach dziecka w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku chcemy pochylić się nad, tak mocno dyskutowanym w ostatnim czasie, prawie dziecka do wczesnej edukacji. Panel dyskusyjny poświęcony zostanie problematyce roli Konwencji o prawach dziecka w systemie ochrony jednego z podstawowych praw dziecka – prawa do edukacji i rozwoju w środowisku przedszkolnym. Niepokojące zjawisko marginalizacji dzieci na etapie wychowania przedszkolnego, które staje się przedmiotem naszych badań naukowych, wymaga podjęcia w tej sprawie debaty publicznej.

... czytaj więcej

logo_mama_46e5c9f8f72b1488e6e9fe7d8581e5b1.pngSzanowni Państwo,

z radością informujemy, że w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powstała specjalna przestrzeń przyjazna dla mam, dzieci i nie tylko.

 

Przestrzeń MAMY i dla TATY to projekt Instytutu Pedagogiki, którego celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla rodziców z małymi dziećmi, którzy studiują i pracują w naszym Instytucie. Troszcząc się o komfort studiowania i wychodząc naprzeciwko potrzebom zabezpieczenia socjalnego związanego z rodzicielstwem naszych studentów, przekazujemy do użytku dwa miejsca przyjazne rodzicom z małym dzieckiem.  W tegorocznym rankingu Gazety Wyborczej uzyskaliśmy bardzo wysokie oceny, stając się pierwszym uniwersyteckim Miejscem Przyjaznym Maluchom.

... czytaj więcej

W dniach 10-11 października b.r. w naszym Instytucie miała miejsce wizyta studyjna naukowców i praktyków z Uniwersytetu Massachusetts Boston  i  American Association on Intellectual and Developmental Disabilities (AAIDD). Stronę polską reprezentowali: dr Jacek Bylica (w-ce dyrektor ds. studiów niestacjonarnych), prof. dr hab. Franciszek Wojciechowski (Kierownik Zakładu Teorii Wychowania i Opieki); dr Anna Gaweł, dr Beata Nowak, dr Sylwia Opozda-Suder, mgr Estera Twarowska-Staszek oraz dr Barbara Ostafińska-Molik.

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Pracowników, Doktorantów, Studentów i Absolwentów Instytutu Pedagogiki UJ do współtworzenia Stowarzyszenia studentów i absolwentów „Paideia”.

... czytaj więcej

Dr Małgorzata Kozak została nagrodzona w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka na najlepszą pracę dyplomową poruszającą problematykę praw dziecka.

 

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

 

przekazuję informację, którą otrzymałam od p. prof. Aleksandry Tokarz z Instytutu Psychologii, organizatora poniżej wskazanej konferencji.

 

Dyrekcja Instytutu Psychologii UJ razem z ICIE (The International Center for Innovation in Education), współorganizuje  konferencję  „Excellence in Education: Creativity - Innovation - Leadership”, Kraków - Poland (July 1- 4, 2014) [por. www.poland.icieconference.net]. 

 

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,


z ogromną radością informuję, a też gratuluję, że kierunek pedagogika po raz drugi znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu czasopism “Perspektywy” i “Rzeczpospolita”, tym samym wspierając prestiż Uniwersytetu Jagiellońskiego, po raz kolejny wybranego najlepszą uczelnią w Polsce.

 

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych UJ pragnie wesprzeć młodych zdolnych gimnazjalistów.

 

... czytaj więcej
Bezpieczny student25/05/2012

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Instytutu Pedagogiki UJ wraz z Pełnomocnikiem Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów,  Centrum Edukacji i Profilaktyki Społecznej PARASOL oraz Akademią  Profilaktyki i Edukacji APERTI organizują akcję „bezpieczny student”.

 

... czytaj więcej

W Instytucie Pedagogiki Wydziału Filozoficznego UJ zmienia się nazwę Zakładu Teorii Wychowania na Zakład Teorii Wychowania i Opieki.

 

... czytaj więcej