eng pl
Strona Główna » AKTUALNOŚCI » Ogłoszenia
Cykliczny program edukacyjny będący efektem wieloletniej współpracy między Instytutem Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego i Sekcją Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

 

Program, stanowiący część autorskiego projektu metodyczno-badawczego “Edukacja muzealna w Krakowie” prowadzonego przez dr Renatę Pater (Instytut Pedagogiki UJ), w Muzeum realizowany jest we współpracy z Anną Grzelak i Jagodą Gumińską (Sekcja Edukacji MNK). Program angażuje studentów trzeciego roku Instytutu Pedagogiki UJ (specjalność: Animacja Społeczno-Kulturowa), odbywających praktyki w ramach zajęć dydaktycznych do modułu “Edukacja muzealna” oraz zaproszonych do projektu nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli z Krakowa i okolic (...) http://mnk.pl/artykul/projekt-dobre-praktyki
... czytaj więcej

1_cd5cb3c12f455795d9561a598ea7d4b3.jpg 17 grudnia 2014 roku to ważna data dla społeczności Instytutu Pedagogiki UJ. Rok temu po długich przygotowaniach ukonstytuowało się Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów PAIDEIA. Po pierwszym roku działalności została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Stowarzyszeniem a Instytutem Pedagogiki. Deklarację współpracy podpisali: ze strony IP dyrektor Instytutu dr. hab. Krystyna Ablewicz, prof UJ - ze strony PAIDEI prezes mgr Andrzej Śledź oraz wiceprezes dr Łukasz Hajduk.

... czytaj więcej

Koło Naukowe Animatorów Kultury zaprasza na ostatnie spotkanie przed świętami, podczas którego wybierzemy nowy zarząd. Widzimy się 16.12 (wtorek) o godzinie 17:30 w sali nr 9 w Instytucie Pedagogiki, Batorego 12.

... czytaj więcej

17 grudnia (środa) o godzinie 15.00 w IP UJ przy ul. Batorego 12 w Sali Witrażowej odbędzie się walne zebranie członków Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów PAIDEIA. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków stowarzyszenia oraz osoby, które chciałby do niego wstąpić.

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Opiekunów oraz studenci II roku SUM PSO serdecznie zapraszają wszystkich studentów, doktorantów i pracowników naszego Instytutu do wzięcia udziału w akcji charytatywnej „Podaruj Święta … po raz piąty”. W tym roku, już po raz piąty chcemy podarować potrzebującym świąteczną atmosferę.

... czytaj więcej

Koło Naukowe Animatorów Kultury przeprowadza zbiórkę kartek świątecznych dla Domu Pomocy Społecznej Kluzeka w Krakowie. Akcja będzie trwała od środy, 10.12 do 16.12.  Kartki można wrzucać w Instytucie Fizyki, na 5 piętrze, pod tablicą ogłoszeniową KNAKU.

Więcej informacji znajduje sie na naszej stronie na Facebooku

... czytaj więcej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne Koła Naukowego Pedagogów Opiekunów, które odbędzie się 5 listopada o godzinie 14:45 w sali R532 przy ulicy Reymonta 4.

... czytaj więcej

W dniu 24 października 2014r. w Instytucie Pedagogiki UJ  ul. Batorego 12 w Krakowie, Sala Witrażowa odbędzie się

I Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej Myśl o wychowaniu dla Polski niepodległej (1863-1914/18).

 

Zobacz program Seminarium

... czytaj więcej

Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie Koła Naukowego Pedagogów Resocjalizacyjnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, odbędzie się 8 października (środa) w Instytucie Pedagogiki UJ, o godz. 14:30 w sali B9.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

... czytaj więcej

KPRP_20140630_WG_113_5a7a18cd0a0d8e5a07bcfd03fd8edc25.jpg30 czerwca 2014 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim. Wzięli w niej udział Szef BBN Stanisław Koziej i Doradcy Prezydenta RP.

Tego dnia nominację z rąk Prezydenta odebrała prof. dr hab. Janina Kostkiewicz.

Pełna lista nominacji dostępna jest na stronie Prezydenta RP.

... czytaj więcej

1_a79c949417497569891a5bee7f12346c.jpg

W poniedziałek, 23 czerwca 2014 w Collegium Maius odbyły się uroczyste promocje habilitacyjne. Wśród uhonorowanych tego dnia osób znalazło się dwóch pracowników naszego Instytutu: dr hab. Anna Sajdak oraz dr hab. Mariusz Sztuka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu naukowego, jakim niewątpliwie jest uzyskanie habilitacji. Cieszymy się, że w naszym gronie znajdują się osoby o tak wyjątkowym dorobku.

W trakcie uroczystości mowę z podziękowaniami w imieniu doktorów habilitowanych wygłosiła dr hab. Anna Sajdak. Poniżej załączamy jej treść. Zachęcamy również do obejrzenia foto galerii z wydarzenia.

... czytaj więcej

dlaczego_rosne_male_4b59c58e446d3a416eef6ca1dbe759f7.jpg

Dnia 29 maja w Instytucie Pedagogiki UJ odbędzie się druga edycja projektu “Przedszkolak na Uniwersytecie”.

Naszymi studentami staną się w tym dniu przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolengo w Palczy. Dzieci wezmą udział w wykładzie akademickim oraz w ćwiczeniach przedmiotowych, zwiedzą aulę Collegium Novum oraz Ogrody Profesorskie. Otrzymanie indeksów przez małych studentów uczcimy wspólną zabawą i piknikiem w ogrodach Instytutu Pedagogiki.

W ten sposób pragniemy przybliżyć dzieciom ideę Uniwersytetu, zaciekawić ich tym co robimy, by chcieli podejmować trud uczenia się i może kiedyś do nas wrócić. Projekt należy do działań promujących Uniwersytet Jagielloński.

Serdecznie zapraszamy

koordynator projektu: dr Małgorzata Kozak

... czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oraz Sekcja Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszają członków, sympatyków i wszystkich zainteresowanych dnia 21.05.2014 (środa)  o godz. 16.30. na spotkanie, które odbędzie się w EUROPEUM - nowym Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, przy Placu Sikorskiego 6.

... czytaj więcej

Zbierz zespół lub zgłoś się sam i ruszaj z nami!

Zapraszamy wszystkich uczestników Festiwalu Nauki 2014, który odbędzie się w dniach 22-24.05.2014 na Rynku Głównym w Krakowie do udziału w Pedagogicznej Grze Miejskiej.

Ruszamy 24 maja o godzinie 13:00.

... czytaj więcej
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów Instytutu Pedagogiki UJ „Paideia” pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Pracowników, Studentów, Doktorantów i Absolwentów do włączenia się w organizację Dnia Instytutu Pedagogiki UJ, który odbędzie się 28 czerwca 2014 roku. Chcemy, aby wydarzenie to będące imprezą towarzyszącą Jubileuszowi 650-lecia powstania naszej Alma Mater, stało się okazją do wzmocnienia wspólnoty Instytutu, włączając w to zarówno pracowników, studentów, ale także absolwentów oraz prezentacji i promocji wszelkich form ich twórczości naukowej, artystycznej i społecznej.
... czytaj więcej
kkhp_ico_fca0b7f573adc7d7a852ee5ffd284b14.jpg Komitet Kryzysowy Humanistyki Polskiej i Wydział Polonistyki UJ mają zaszczyt zaprosić Państwa na debatę nt ewaluacji badań naukowych w humanistyce, która odbędzie się 12 maja, w poniedziałek o 18 30
... czytaj więcej

Wydział Zamiejscowy Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zaprasza studentów

Instytutu Pedagogiki UJ do udziału w sesji posterowej (plakatowej), która odbędzie się dnia 

28 maja 2014 r. w ramach III Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Styl i jakość życia 

współczesnego człowieka 2014 – Bezpieczeństwo”. Pobierz plik PDF

 

... czytaj więcej

W związku z zarządzeniem nr 121 Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego z 10 grudnia 

2012 roku w sprawie organizacji roku akademickiego 2013/2014 ustalam dzień 2 maja 2014 

roku dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. 

... czytaj więcej

Zakład Pedagogiki Kultury i Historii Idei Pedagogicznych w Instytucie Pedagogiki UJ w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Pedagogiczne oddział w Krakowie przy współpracy z Centrum Badań nad Historią Idei UJ i Międzynarodowym Klubem Historii Idei UJ

zapraszają na prezentację książki

Spiel. Facetten seiner ideengeschichte

Pobierz plakat

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Instytutu Pedagogiki UJ zaprasza serdecznie na I Zjazd Studenckich Kół Naukowych pt: “Tożsamość wykluczonych w płynnej nowoczesności”. Zjazd organizowany jest z okazji Jubileuszu 650-lecia naszej Alma Mater Jagellonica i odbywa się w dniach: 25- 26 kwietnia 2014 roku.

... czytaj więcej

dyżur dr hab. Krystyny Ablewicz, prof. UJ z 25 kwietnia (piątek) zostaje przeniesiony na 24 kwietnia (czwartek) na godz. 12.00-13.00

... czytaj więcej

logo_0a337e4407972ffefa1faba6e32b8768.jpgOddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Instytut Pedagogiki UJ w Krakowie zapraszają na otwarte seminarium 9 kwietnia 2014r. o godzinie 17:00

“Szkoła i rodzice w procesie wspierania rozwoju dziecka - model polski i angielski”.

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Dyrekcja Instytutu Pedagogiki serdecznie zaprasza wszystkich pracowników i   doktorantów do wzięcia udziału w 1 Jagiellońskim Forum Oświatowym. Odbędzie się  ono 6 maja (wtorek) bieżącego roku o godz. 11.00 w Sali witrażowej IP. Forum wpisuje się  w cykl imprez organizowanych w UJ z okazji jubileuszu 650-lecia powstania Uczelni. To   pierwsze z cyklu Forum będzie przebiegać pod hasłem Oświata i zaufanie – debata liderów.  W debacie wezmą udział zaproszeni liderzy oświatowi (Wiceprezydent Krakowa T.Matusz,  Kurator Oświaty w Krakowie A.Palczewski, Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej   L.Gawryłow, zaproszeni dyrektorzy krakowskich gimnazjów, przedstawiciele Instytutu   Pedagogiki UJ), którzy w formie panelu będą rozważać możliwości odbudowy społecznego   zaufania do oświaty, a także zaufania pomiędzy różnymi podmiotami systemu oświatowego.

Jagiellońskie Forum Oświatowe stanowi projekt o charakterze cyklicznym   powstały przy Instytucie Pedagogiki UJ, którego pomysłodawcą i koordynatorem jest   dr Krzysztof Polak. Celem Forum jest współpraca Instytutu Pedagogiki ze wszystkimi   podmiotami oświatowej rzeczywistości i udzielanie wzajemnego wsparcia w radzeniu sobie z   wyzwaniami, przed jakimi stoją szkoły, władze oświatowe, środowiska lokalne. Ważnym dla   Instytutu celem jest też współpraca na rzecz konstruowania planów i programów kształcenia   pedagogicznego uwzględniających potrzeby edukacji oraz kierunki zmian społeczno–  kulturowych, a także ułatwienie pracownikom naukowym dostępu do terenu badań, jakimi są  instytucje i placówki oświatowe.

... czytaj więcej

Z przyjemnością informujemy wszystkich studentów zainteresowanych tematyką psychologii organizacji i zarządzania o możliwości udziału w  Szkole Letniej “Summer.org - Innovative approach to organizational research and development”. Kurs odbędzie się w Zakopanem w lipcu 2014, a za jego ukończenie studenci otrzymają 6 ECTS. Całość realizowana jest przez trzy uczelnie partnerskie: Uniwersytet Jagielloński UJ, Cologne Business School (CBS), oraz Budapest College of Communication, Business and Arts (BKF). Realizacja kursu, pobyt w Zakopanem oraz wyżywienie w trakcie trwania kursu w całości są finansowane ze środków programu Erasmus.

 

Rekrutacja już trwa! Termin nadsyłania zgłoszeń to 17.02.2014, godzina 23:59.

Więcej informacji na www.summer.icbro.org.

... czytaj więcej

Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego poszukuje chętnych do badań w ramach projektu: Motivational, affective, and cognitive sources of knowledge formation process: Implications for intrapersonal, interpersonal and intergroup phenomena.

... czytaj więcej
Seminarium PMP17/12/2013

W Zakładzie Pedagogiki Szkoły Wyższej IP UJ, w dn. 26 września 2013r., odbyło się zebranie założycielskie inaugurujące prace organizacyjne nad powołaniem Seminarium Polskiej Myśli Pedagogicznej.

... czytaj więcej

25 listopada br. w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbył się panel ekspercki w ramach drugiej debaty o prawach dziecka organizowanej w rocznice uchwalenia Konwencji
o prawach dziecka. W debacie wziął udział Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak. W przedpołudniowym spotkaniu do wspólnej dyskusji zaprosiliśmy przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 34 ss. Nazaretanek
w Krakowie oraz Niepublicznego Przedszkola „Błękitna Laguna” z Trzebini. 

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Opiekunów serdecznie zaprasza wszystkich do aktywnego uczestnictwa w IV edycji akcji “Podaruj Święta”

Akcja polega na zebraniu słodyczy i artykułów świątecznych (np. kartki), stworzeniu paczek świątecznych i przekazaniu ich mieszkańcom

... czytaj więcej

plakat_rpd_3c1a6ece5bef1b7cd611998d099cbae4.png25 listopada o godzinie 14.00 odbędzie się druga Debata o prawach dziecka w rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym roku chcemy pochylić się nad, tak mocno dyskutowanym w ostatnim czasie, prawie dziecka do wczesnej edukacji. Panel dyskusyjny poświęcony zostanie problematyce roli Konwencji o prawach dziecka w systemie ochrony jednego z podstawowych praw dziecka – prawa do edukacji i rozwoju w środowisku przedszkolnym. Niepokojące zjawisko marginalizacji dzieci na etapie wychowania przedszkolnego, które staje się przedmiotem naszych badań naukowych, wymaga podjęcia w tej sprawie debaty publicznej.

... czytaj więcej

logo_mama_46e5c9f8f72b1488e6e9fe7d8581e5b1.pngSzanowni Państwo,

z radością informujemy, że w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie powstała specjalna przestrzeń przyjazna dla mam, dzieci i nie tylko.

 

Przestrzeń MAMY i dla TATY to projekt Instytutu Pedagogiki, którego celem jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni dla rodziców z małymi dziećmi, którzy studiują i pracują w naszym Instytucie. Troszcząc się o komfort studiowania i wychodząc naprzeciwko potrzebom zabezpieczenia socjalnego związanego z rodzicielstwem naszych studentów, przekazujemy do użytku dwa miejsca przyjazne rodzicom z małym dzieckiem.  W tegorocznym rankingu Gazety Wyborczej uzyskaliśmy bardzo wysokie oceny, stając się pierwszym uniwersyteckim Miejscem Przyjaznym Maluchom.

... czytaj więcej

W dniach 10-11 października b.r. w naszym Instytucie miała miejsce wizyta studyjna naukowców i praktyków z Uniwersytetu Massachusetts Boston  i  American Association on Intellectual and Developmental Disabilities (AAIDD). Stronę polską reprezentowali: dr Jacek Bylica (w-ce dyrektor ds. studiów niestacjonarnych), prof. dr hab. Franciszek Wojciechowski (Kierownik Zakładu Teorii Wychowania i Opieki); dr Anna Gaweł, dr Beata Nowak, dr Sylwia Opozda-Suder, mgr Estera Twarowska-Staszek oraz dr Barbara Ostafińska-Molik.

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

Pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich Pracowników, Doktorantów, Studentów i Absolwentów Instytutu Pedagogiki UJ do współtworzenia Stowarzyszenia studentów i absolwentów „Paideia”.

... czytaj więcej

Dr Małgorzata Kozak została nagrodzona w konkursie ogłoszonym przez Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka na najlepszą pracę dyplomową poruszającą problematykę praw dziecka.

 

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,

 

przekazuję informację, którą otrzymałam od p. prof. Aleksandry Tokarz z Instytutu Psychologii, organizatora poniżej wskazanej konferencji.

 

Dyrekcja Instytutu Psychologii UJ razem z ICIE (The International Center for Innovation in Education), współorganizuje  konferencję  „Excellence in Education: Creativity - Innovation - Leadership”, Kraków - Poland (July 1- 4, 2014) [por. www.poland.icieconference.net]. 

 

... czytaj więcej

Szanowni Państwo,


z ogromną radością informuję, a też gratuluję, że kierunek pedagogika po raz drugi znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu czasopism “Perspektywy” i “Rzeczpospolita”, tym samym wspierając prestiż Uniwersytetu Jagiellońskiego, po raz kolejny wybranego najlepszą uczelnią w Polsce.

 

... czytaj więcej

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych UJ pragnie wesprzeć młodych zdolnych gimnazjalistów.

 

... czytaj więcej
Bezpieczny student25/05/2012

Koło Naukowe Pedagogów Resocjalizacyjnych Instytutu Pedagogiki UJ wraz z Pełnomocnikiem Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów,  Centrum Edukacji i Profilaktyki Społecznej PARASOL oraz Akademią  Profilaktyki i Edukacji APERTI organizują akcję „bezpieczny student”.

 

... czytaj więcej

W Instytucie Pedagogiki Wydziału Filozoficznego UJ zmienia się nazwę Zakładu Teorii Wychowania na Zakład Teorii Wychowania i Opieki.

 

... czytaj więcej